2013 m. balandžio 22 d., pirmadienis
pavydas?
Šiandien galvoje sukas daug minčių, noriu išsikalbėt. Išsikalbėt apie pavydą. Tikriausiai nereikia jokio oficialaus wikipedinio apibrėžimo, kas tai yra, nes kiekvienas daugiau ar mažiau, esame su tuo susidūrę. Mano manymu, yra kelios pavydo rūšys, deja, nei vienos negaliu įvardinti kaip teigiamos. Nors..
Pirmoji - tas pavydas, kai pavydime, liaudiškai sakant, juodai. Kai pamatom kitą (mūsų manymu, prastesnį už mus) turintį tai, ko trokštate jūs, arba vis dėlto norėtumėte turėti. Na, kaip google pasakytų - Pavydas siejasi su nevisavertiškumo kompleksu, kadangi pavyduolis save nuvertina lygindamas su pavydo objekto turėtoju. Čia, manau, galėčiau priskirti tiek pinigus, materialius dalykus, tiek kitus žmones, draugus ir ect. Bet ne apie tokį pavydą šiandien aš svarstau.
Antroji - tas pavydas, kai pavydime, (vėl) liaudiškai sakant, baltai. Na, kai paprasčiausiai žiūrime į kitus, džiaugiamės už juos ir esame laimingi dėl to, kad jie turi tai, ko neturime mes. Vėlgi, ne apie tai noriu kalbėti.
Kalbėti noriu apie trečiąją pavydo formą - kai turime žmogų, kurį mylime ir be proto jo pavydime kitiems. Ahhh... Taip, aš esu žiauriai pavydi ir kad ir kaip mėginčiau, niekaip negaliu su tuo susitvarkyti. Kuo labiau žmogų branginu, tuo labiau jo pavydžiu. Bet vis dėlto, kaip siaubingai nekenčiu to jausmo.
Aišku, jei tavęs žmogus išvis nepavydi, tai yra kažkas (jei galiu taip pasakyti)- nenormalaus. Pavydėti yra normalu, nes juk taip įrodome, kad kitas žmogus mums rūpi ir yra brangus (čia, aišku, tik vienas iš milijardo būdų įrodyti, kad mums kažkas rūpi) ir iš dalies malonu, kai žinai, kad tavęs pavydi. Tik viskas turėtų būti proto ribose.
Mano manymu, pavydas, kuris jau yra per daug išpūstas - yra pagrindinė pykčių ir skyrybų priežastis. Juk pavydime tada, kai nepasitikime žmogumi, o kai nepasitikime artimu - ir prasideda visos nereikalingos problemos. Asmeniškai aš, esu tokios nuomonės, kad poros turėtų susėsti ir ramiai aptarti, kas jas neramina, dėl ko jie pergyvena, kas jiems nepatinka ir t.t. Tik visa tai turėtų būti be pykčių, o ramiai ir supratingai.
Juk draugystei yra svarbiausi trys dalykai - pasitikėjimas, išsikalbėjimas(atvirumas), supratimas; o štai, nesenai išreikštame sakinyje būtent ir paminėjau pirmuosius du draugystei svarbius dalykus.
Niekada nesuprasiu ir netoleruosiu porų feisbuko, ar kitų socialinių tinklapių slaptažodžių apsikeitimais. Mano manymų, net sutuoktiniai turi turėti asmenines laisvės. Ir tai nereiškia, kad tas, kuris nesutinka pasidalinti savo slaptažodžiu yra nusidėjėlis ir tik radęs laisvą minutę puola rašinėti savo slaptiems gerbėjams, meilužiams ar panašiai - anaiptol. Juk ir merginoms, ir vaikinams karts nuo karto (aišku ir dažniau:D) norisi pabendrauti su savo draugais, draugėmis, šeima; kažką pasidalinti, pasiguosti, išsikalbėti. Ypač merginoms aktualu pasidalinti kažkokiais asmeniškumais. O paprasčiausiai - pvz., asmeniškai aš, visiškai nenorėčiau savo bėdas išsipasakoti draugei, kurios feisbuke kartu sėdėtų ir jos vaikinas:) Taigi.
Nesuprasiu ir visiško apribojimo nuo aplinkos. Manau, tobula pora ta, kurios nariai sugeba vienas kitam leisti susitikti ir su savo draugais, draugėmis išgerti kavos ir šiaip.. nueiti į klubus ir šiaip... leisti daryti jiems, ką jie nori (nebūtinai kartu su savo porininku) gaila, kad šito man dar reiktų išmokti, nes turbūt sudraskyčiau į gabalus tą, kuri nueitų išgerti kavutės su mano vaikinu:)
Va apie ką ir kalbu, laikas išmokti kai ką praleisti pro pirštus ir nesutirštini spalvų.
Ima pyktis, kad einant kartų tavo vaikiną ar merginą nužiūrinėja priešingos lyties atstovai? Nejuokauk, atsipūsk, džiaukis, kad šalia turi tokį žmogų, kurio geidžia kiti. Turėtum eiti iškėlęs/usi nosį, kad šalia tavęs puikuojasi gražuolė/is:) Argi ne taip?:)
Šia tema turbūt galėčiau kalbėti valandų valandas, bet.. Taip kad, tikrai - atsipūskim, nustokim pavydėti, ir džiaukimės tuo, ką turime dabar, kad per tuos visus kvailus pavydus, vėliau nereiktų gailėtis ir braukti sūrias ašaras.
O šiaip, reziume, geriausia niekam niekada nieko nepavydėti. Bus lengviau gyventi ir bambos negriauš:)
Gero likusio vakaro!
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)



Komentarų nėra:
Rašyti komentarą